Voice To Text Turkish (Türkçe)

Add Punctuation

Say Insert
1
2 ↲↲
3 '
4 :
5 ,
6
7
8 !
9
10 .
11 ?
12 ;
13 *
14 ^
15 =
Text to speech (TTS) Read your text Notes in audio format
Tips: Select your language, rate adjust the speed of the selected voice will speak your transcribed text while the pitch governs how high or low the voice speaks.

Çevrimiçi Ücretsiz Türkçe Sesli Metne Dönüştürme (Türkçe)


Sesi metne veya konuşmayı metne dönüştürme, çevrimiçi bir konuşma tanıma sistemidir. Şimdi yapmıyorsun Klavyenizle yazmanız gerekiyorsa, yalnızca bir diktasyonla veya konuşarak yazmanız yeterlidir. Yazma yönteminden daha hızlıdır. Bu sistem yazar, blog yazarı ve yazar için faydalı olacaktır. Sisteme bir mikrofon bağlamanız gerekir ve dikte edin ve sistemimiz sesinizi gerçek zamanlı olarak hiçbir ücret ödemeden metne dönüştürür. Bu sistemle siz kitaplar, blog yazıları, makaleler yazabilir ve hatta doğrudan Microsoft kelime biçiminde kaydedebilir. Sen bile yazabilirsin bir e-posta gönderin ve sistemimiz aracılığıyla e-posta gönderin.

Gizliliğe saygı duyuyoruz, dolayısıyla verilerinizin çalınması konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü verileriniz çalındı sunucuya kaydetmeyin. Bilgisayarınızın içine kaydedilen tüm veriler hafızada tutulur.

Sesten metne dönüştürmeyi kullanma talimatları

Öncelikle, PC'nize yüksek kaliteli bir mikrofon bağlayın (yerleşik bir mikrofonunuz varsa) yeterince iyi olabilir).

İzlenecek adımlar

  • 1.Mikrofonu tıklayın
  • 2.Popup açılacaktır, web sitesinin mikrofonunuzu dinlemesine izin vermek için tıklayın. "İzin Ver"i tıklayın. Yalnızca bu açılır pencere açık bir kere. İzin verdikten sonra bir daha gösterilmeyecek.
  • 3.Dikte etmeye başlayın. Yavaşça ve açıkça konuş. Daha iyi olması için kelimelerinizi boşluk bırakın ve doğru diksiyonu vurgulayın sonuçlar.

Başarısızlıkların en yaygın nedenleri şunlardır:

  • 1. Mikrofon düzgün bağlanmamış veya mikrofonda donanım sorunu
  • 2. Web sitemiz yalnızca en yeni Google Chrome tarayıcısını destekler.
  • 3. Dinleme izni verilmedi
  • Chrome yanlış mikrofonu dinliyor
  • 4.Son 2 sorunu çözmek için tarayıcının adres çubuğundaki küçük kamera simgesine tıklamalısınız. (mikrofona tıkladıktan sonra görünecektir) ve orada Voicetotext.org'a izin ver iznini ayarlayın ve açılır listeden doğru mikrofonu seçin.

Kimler yararlanabilir?

Sıradan bir şekilde yorgun veya yoğun bir daktilo çalışması yapan herkes (yazar ve yazar gibi) anahtar yazmak, Voicetotext.org'u yararlı bulabilir. Ayrıca bazı özelliklere sahip belirli kişiler için de yararlı olabilir. fiziksel durum veya yaş sorunu nedeniyle.

Konuşma tanıma nedir?

Konuşma tanıma aracı, konuşmayı metne dönüştürme yazılımının veya çevrimiçi konuşmanın bir parçasıdır Sesinizle canlı bir diktenin gerçek zamanlı transkripsiyonunu sunmak üzere tasarlanmış tanıma aracı. Bu tür araçlar herhangi bir yazma veya yazma veya yazma gibi fiziksel bir çaba gerektirmez. Çalışıyorlar yalnızca kullanıcının sesine dayalıdır ve ardından bu diktenin yazılı bir versiyonunu sunar.

Sıkça Sorulan Soru ?


Sesimle nasıl yazabilirim?

Voicetotext.org aracımızı açarak sesinizle yazabilirsiniz. “Mikrofon simgesine” tıklayın, mikrofonunuza erişim izni verdiğinizde sesinizi metne dönüştürmeye başlayacaksınız.

Ses-metin özelliğini nasıl açabilirim?

Sesli metni açmak için “Mikrofon simgesi” düğmesine basmanız yeterlidir, sistemin kayıt olun ve mikrofonunuza erişim izni verin. Daha sonra yüksek sesle konuşmaya başlayabilirsiniz. Sistem söylediklerinizi duyacak kelimeleri söylüyor ve otomatik olarak ekrana yazıyor.

Sesle yazma ne anlama geliyor?

Sesle yazma, bazı metinleri sesinizi veya sesinizi kullanarak yazabileceğiniz anlamına gelir. klavyenizi veya kaleminizi kullanın. Klavyeniz yerine sesinizi kullanmak yazım hatalarını önlemeye yardımcı olur ve verimsizlikler.

Konuşmayı metne dönüştürme teknolojisi nedir?

Konuşmayı metne dönüştürme teknolojisi, konuşulan kelimeleri metne dönüştürür. Dönüşüm sizden sesten metne dönüştürme aynı anda yapılır ve daha hızlı yazmanıza ve yazım hatalarını ve olası yazım hatalarını önlemenize yardımcı olur. dikkat dağıtıcı şeyler.